8.3.16

Frywolitkowa pisanka - darmowy wzór

Mały prezencik z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich frywolitkujących.
Gatki na pisankę zrobiłam czółenkiem, ale równie prosto można je wykonać na igle. Nitka nr 20, jajko wielkości kurzego lub kaczego. Wzór zaprojektowałam tak, że drobne różnice w sile naciągania nitek nie powinny go deformować.
Zarówno górna jak i dolna część zaczyna się od 6 elementów.

Pisanka frywoitkowa - wzór darmowy dla Moich Czytelników

Przygotowałam ten wzór w wersji graficznej - wektorowej, prześlicznej i kolorowej. I jednym przypadkowym klepnięciem w klawiaturę go skasowałam. Prawie się popłakałam. Nie mam siły rysować go od nowa, dlatego wrzucam roboczą wersję. Przygotowuję też inne wzory pisanek frywolitkowych, na jedno i na dwa czółenka, tyle że teraz, nie tutaj, nie w ten sposób... To tak a`propos popularnego ostatnio hasła z wyszukiwarek, które widzę w swoich statystykach i pytań z maili.
Tymczasem odsyłam do innej mojej Pisanki na dwa czółenka - wzór.

Weź udział w ankiecie!
 Przypominam też swoją prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety.
O, tutaj z lewej strony!Ankietę zrobiłam, bo widzę niezgodność w wejściach z wyszukiwarek i wejściach na nowe posty o różnej tematyce. Nie będę Was zanudzać szczegółami. W każdym razie chcę poznać zdanie moich Stałych Czytelników, bo to na Was mi najbardziej zależy.


Miłego dnia!
Anna

4 komentarze:

 1. Dziękuję bardzo. Ostatnie moje jaja powstawały z głowy , ale mam tendencje do przekombinowania a własnie takie delikatne mi sie podobają .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, proszę bardzo! Co do przekombinowania, to też tak mam i przez to wiele koronek ląduje w koszu. Ale taka prosta frywolitka jest dobrą bazą do dalszego rozbudowywania. Bo zawsze najgorzej jest zacząć i obliczyć pierwsze obwody.

   Usuń
 2. Skorzystałam z Twojego wzoru, ale ponieważ robiłam nićmi grubszymi, ubranko wyszło na jajo gęsie. :)
  Dziękuję za udostępnienie wzoru.
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Splociku, bo to tak jest ze wzorami na wymiar. Zresztą sama wiesz najlepiej. :) Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń

Komentować każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. ;)